Rozhodčí: Bouma, Sabo, Trojan Delegát: Svoboda

Diváci: 90

Branky: 19. a 35. min Skyva, 42. min Mikula, 68. min Buryánek

ŽK:

ČK:

O prvním historickém vítězství Velkého Šenova v I. A třídě se rozhodlo již v prvním poločase.

V prvním domácím utkání jsme přivítali mužstvo FK Junior Děčín, které ještě na jaře hrálo KP a i když teď začalo tvořit nový tým, zůstalo mu v něm 5-6 hráčů, kteří v Krajském přeboru nastupovali, proto byl i před zápasem pasován za favorita na vítězství. My jsme oproti minulému utkání udělali nějaké změny v sestavě a to i proto, že se nám vrátilo pět kluků z dovolených.

Zápas samotný začal opatrně a obě mužstva nechtěla udělat žádnou chybu, i když prvních deset minut měli více míč na kopačkách hosté, ale vyloženou šanci si nevytvořili. Skóre se měnilo poprvé v 19. minutě, kdy se po hezké akci (Čuda - Buryánek - Skyva) trefil posledně jmenovaný, od té doby bylo na hřišti už jen jedno mužstvo. Svojí aktivitou jsme nutili hosty k chybám a vytvářeli si další brankové příležitosti. Druhou branku vstřelil ve 35. minutě opět Skyva, který zužitkoval přihrávku Čurgaliho a skoré v prvním poločase uzavřel ve 42. minutě Mikula, kterému šanci ke skórování připravil hodně aktivní Skyva .

V druhém poločase jsme chtěli přidat co nejdříve další branku, což se nám ale nedařilo, i když šancí jsme si vytvářeli pomalu na dva zápasy. Až přišla nejkrásnější akce utkání, kdy Tlapák podržel ve středu hřiště míč počkal si na náběh Mikuly, který míč naservíroval na hlavu Buryánka a ten neomylně zvýšil v 68. minutě na 4:0, potom se již zápas dohrával a hosté v 86. minutě proměnili penaltu a uzavřeli tím i skoré celého zápasu na 4:1.

Zápas jsme vyhráli zaslouženě a určitě se líbil i divákům. Ale pořád máme před sebou velký kus práce a hlavně se teď připravit na venkovní zápas na hřišti FK Jilové, které zatím ještě neztratilo ani bod !