VELKÝ ŠENOV – UNION DĚČÍN 4:3 (1:2) 5:4 na penalty

branky:  Ruda Tlapák 2 + rozh. penalta, Roman Smejkal

Nejlepší hráči:  Ruda Tlapák

ŽK:  Petružálek, Smutný

Střídali: 57min. Pánik (Kucr), 74min. Stelmaščuk (Kříž), 82min. Adámek (Malý),

Připraven ještě: Toman

Další důležitý mistrovský zápas jsme sehráli na domácí půdě s Unionem Děčín. Začátek nám vyšel parádně a hned v první minutě po kombinaci středem hřiště na jeden dotek po ose Malý – Tlapák posledně jmenovaný prostřelil brankáře 1:0. Nadále jsme se tlačili na branku hostí, ale nevyužili několik zajímavých příležitostí. Za toto nás hosté potrestali a dvěmi brankami obrátili poločasové skóre na 1:2. V poslední minutě první půle neproměnil velkou šanci výborně hrající Ruda Tlapák.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět s velkou chutí a zanedlouho se nám podařilo vyrovnat. Centr stopera Rubanického hlavou krásně usměrnil do sítě Roman Smejkal 2:2. Zbytek zápasu se proměnil v naše dobývání hostující branky, ale hostující brankář všechny šance dokázal zlikvidovat. Bohužel z ojedinělého protiútoku hostí přišla penalta a tu proměnil Michal Huček 2:3.

Z našeho zoufalého tlaku se nakonec urodila penalta i na druhé straně a potvrdilo se, že spravedlnost není slepá. Z pokutového kopu vyrovnal Ruda Tlapák na konečných 3:3.

Muselo se tedy rozhodnout o druhém bodu v penaltovém rozstřelu. Štěstěna se nakonec přiklonila na naší stranu. My jsme proměnili všech 5 pokutových kopů (Vichterey, Adámek, Verner, Petružálek a Tlapák), zatímco hosté jeden pokutový kop neproměnil (břevno) a druhý bod nakonec zůstal po zásluze doma.

Předvedli jsme velmi dobrý výkon a pevně věřím, že v takovémto sebevědomém a bojovném výkonu budeme pokračovat dále. Hráčům patří velká pochvala.